[Tekil Resim bulunamadı]     Artvin merkezine 55 km uzaklıktadır. Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

     Porta (pırnallı) manastırı Porta (Pırnallı) Manastırı Porta (Pırnallı) Manastırı, Artvin il merkezine bağlı Pırnallı Köyü’nün Bağlık mezrasında bulunmaktadır ve 9.yüzyılda Bagrat Krallarından 1. Aşot’un torunu Prens Khaoi Kral Gurgen’in hükümdar olduğu dönemde yapılmıştır. Pırnallı’nın güneybatısında, iki vadinin arasındaki, kuzeyden güneye doğru alçalan bir sırt üzerine yapılmıştır. Manastır; kilise, şapel, çeşme ve çan kulesinden oluşmaktadır. Etrafında mezraya ait evleri görmek mümkündür. 16.yüzyılın sonunda terk edilmiştir. Manastır ve manastırı çevreleyen evler,Ortaçağ yerleşme düzenini yansıtan güzel bir örnektir. porta isminin anlamı porta bilinenin aksine gürcüce değil, italyancadır… Anlamı ise büyük kale, giriş kapısı anlamındadır..  Osmanlıdan evvel doğu karadeniz uzun yıllar ceneviz kolonisi olarak kalmıştır ve isimde ordan kalmıştır. Bizim köy kafkaslara giriş kapısı olduğu gibi, aynı zamanda köyde çok eski bir kale vardır…

     Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır. Ulaşımı sağlayan yol toprak yol olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.